Kas par materiālu ir pārtikas silikons?
Graužamlietas un rotaļlietas, kuras Jūs atradīsiet mūsu veikalā ir veidotas no pārtikas (food grade) silikona. Tas ir tāds pats materiāls, no kura tiek izgatavoti bērnu knupīši, cepamās formas un daudz kas cits. Lai tam piešķirtu spilgtu krāsu, tiek izmantotas tikai nekaitīgas krāsvielas. Materiāls nesatur Bisfenolu A, PVH, ftalātus, kadmiju, svinu, nitrozamīnus. Citiem vārdiem sakot nesatur nekādus kaitīgus piemaisījumus.

Silikona graužamriņķu priekšrocības

Silikons ir pietiekami stiprs materiāls, bērns nevar to saraut vai atkost no tā gabalu. Tam nav ne garšas, ne smaržas, tas neuzsūc mitrumu un ir ķīmiski inerts, tātad uz tā virsmas neveidojas sēnītes vai pelējums. Pat, ja cilvēks norīs silikona bumbiņu, nekādu reakciju ar organismu tas neizsauks, tā izies dabiskā veidā un ne cik nemainīsies. Pārtikas silikons lieliski iztur augstas un zemas temperatūras, rotaļlietu ārējais izskats nemainīsies, ja tās vārīt vai sasaldēt, tas dod iespēju sterilizēt rotaļlietas un aizsargāt bērnu no baktērijām.
Kā kopjamas silikona mantiņas?
Silikona kopšana ir ļoti vienkārša. Lai izmantotu iemīļotās rotaļlietas ilgstoši, nepieciešams tās periodiski noskalot ar karstu ūdeni vai ziepjūdens šķīdumu. Ūdens brīnišķīgi nomazgā visus putekļus un netīrumus. Silikona brīnumainā īpatnība ir izturība pret augstām un zemām temperatūrām: to var sasaldēt un uzvārīt – iemīļotā rotaļlieta no tā nemaz necietīs.
Pirms pirmās lietošanas reizes mēs iesakām rotaļlietu rūpīgi nomazgāt ar siltu ūdeni un ekoloģisku mazgāšanas līdzekli, bet vēl labāk to būtu sterilizēt. Šobrīd pārdošanā ir pieejami dažādi sterilizatori, īpaši mazu bērnu kopšanai. Ar tiem silikona rotaļlietas var sterilizēt tāpat kā iemīļotās pudelītes un knupīšus. Silikona mantiņas saglabās savu izskatu, tās izskatīsies tikpat košas un skaistas arī pēc sterilizācijas.
Saldētavā mikrobi neizdzīvo, tāpēc viens no paņēmieniem ir ievietot silikona rotaļlietu ledusskapja saldētavā (labāk tās augšējā plauktā). Nav jāuztraucas, ka aukstā mantiņa varētu kļūt par mazuļa saslimšanas iemeslu – izņemts no aukstuma, silikons ātri adaptējas istabas temperatūrai.
Silikonam piemīt vēl viena brīnišķīga īpašība – tas ir antibakteriāls. Tas nozīmē, ka baktērijas uz tā virsmas nevairojas. Arī šņorīte mantiņām ir speciāla – sintētiska, un līdz ar to tā nepavairo baktērijas.


Nemazgājiet silikona rotaļlietas veļas mašīnā. Pat, ja jūsu ierīcei ir speciāls režīms bērnu mantiņām, nav vērts izmantot šo metodi. Veļas pulvera sīkākās daļiņas var aplipt ap rotaļlietu, tad būs nepieciešama ļoti rūpīga rotaļlietu skalošana un atkārtota sterilizācija.
Rotaļlietas ar koka elementiem nedrīkst iegremdēt ūdenī, uzsildīt vai saldēt. Tādu produktu drīkst skalot zem silta ūdens strūklas līdz tā ir tīra, bet izvairoties no koka detaļu ilgstoša kontakta ar ūdeni. Pēc tam rotaļlieta ir jānoslauka ar drāniņu un jāļauj tai nožūt.
Ļoti svarīgi: Mēs izmantojas tikai mazulim nekaitīgus materiālus, stipras šnorītes un mezglus, lai bērns varētu droši rotaļāties ar mūsu precēm. Taču nekādā gadījumā nedrīkst atstāt bērnu ar rotaļlietu, krellēm, turētāju vai jebkuru citu preci bez uzraudzības.
Kā izmantot auduma autiņbiksītes
1. Pirms pirmās lietošanas noteikti izmazgājiet autiņbiksītes un ieliktņus 1-2 reizes.
2. Noregulējiet jūsu mazulim piemērotu autiņbiksīšu platuma un augstuma izmēru, izmantojot kniedes.
Autiņbiksīšu platuma regulēšanas iespējas:
Autiņbiksīšu augstuma regulēšanas iespējas:
3. Ieliktņus var ievietot speciālā kabatā vai akurāti ielikt un izlīdzināt pašās autiņbiksītēs. Gadījumā, ja jūsu mazulim ar vienu ieliktni ir par maz (mēdz būt dažiem bērniem neilgu laiku), varat izmantot 2 ieliktņus autiņbiksītēs vienlaicīgi. Abus ieliktņus var ievietot speciālā kabatā vai pašās autiņbiksītēs. Ja jūs izmantojat vienreizējās bambusa salvetes, atraujiet no ruļļa salveti un novietojiet to starp mazuli un autiņbiksītēm.
4. Uzģērbiet autiņbiksītes mazulim. Pārliecinieties, ka mazulis tajās jūtas ērti, autiņbiksītes cieši pieguļ, bet nekur nespiež.
Kā kopt auduma autiņbiksītes
Pirms pirmās izmantošanas ir nepieciešams izmazgāt autiņbiksītes un ieliktņus. Maksimālo uzsūkšanas spēju ieliktņi iegūst pēc 3-4 mazgāšanas reizēm ar bērniem piemērotu mazgāšanas līdzekli. Nav ieteicams izmantot krēmu vai pūderi.
Pēc izmantošanas: ja ir cieti izdalījumi, likvidēt tos. Visātrāk to var izdarīt, ja jūs izmantojat vienreizējās bambusa salvetes. Pēc tam obligāti izskalot zem krāna, izmazgājot urīnu. Nedrīkst atstāt autiņbiksītes pēc izmantošanas svaigā gaisā, nenoskalojot urīnu, jo savienojoties ar skābekli, tas izdala stipru, nepatīkamu smaku, no kuras būs grūti atbrīvoties arī pēc mazgāšanas. Pēc skalošanas autiņbiksītes un ieliktņus ir ērti uzglabāt gaisu un mitrumu necaurlaidīgā somā līdz mazgāšanai.
Mazgāšanas temperatūra: 30-40 grādi pēc Celsija.
Mazgāšanas līdzekļi: jebkurš bērnam piemērots veļas pulveris vai šķidrais mazgāšanas līdzeklis, kura sastāvā nav ziepju. Ziepes aizpilda auduma poras ar dabīgajiem taukiem, mitrums netiek līdz ieliktnim un autiņbiksītes sāk pārplūst.
Ja jūs vēlaties mazgāt autiņbiksītes ar rokām uzreiz pēc izmantošanas, mazgājiet ar piemērotu mazgāšanas līdzekli, kura sastāvā nav ziepju.
Ērti var mazgāt autiņbiksītes ar šķidrajām ziepēm, jo to sastāvā nav dabisko tauku, un to izmantošana neizraisa auduma poru bloķēšanos. Balināt drīkst ar tādiem balinātājiem, kuru sastāvā nav hlora.
Balināt var citronskābes pulvera šķīdumā (50-100 gr. pulvera sajaukt ar 7 l ūdens un iemērkt uz nakti).
Neizmantojiet veļas mīkstināšanas kondicionierus.
Veļas izspiešana ātrums: neierobežots.
Žāvēšana: autiņbiksītes žāvēt dabiskos apstākļos, ieliktņus var žāvēt uz radiatora vai dvieļu žāvētāja.
Ja ir nepieciešama ātrā žāvēšana, nolieciet autiņbiksītes horizontāli. Maksimāli ātrai žāvēšanai var nolikt to uz frotē dvieļa, pa virsu apsedzot ar vēl vienu dvieli.
Autiņbiksītes nedrīkst gludināt vai žāvēt uz karsta radiatora.
Ja autiņbiksītes pārplūst
Visbiežāk autiņbiksīšu pārplūšana notiek nepareizi izvēloties mazulim piemēroto izmēru. Ja jūs izvēlējāties pareizu izmēru un autiņbiksītes cieši pieguļ, ir iespējami vairāki pārplūšanas iemesli.
Iemesls 1: Autiņbiksītes un ieliktņi ir jauni, nav mazgāti vai arī mazgāti vienu reizi.
Risinājums: Izmazgāt autiņbiksītes un ieliktņus vēlreiz ar rekomendējamajiem mazgāšanas līdzekļiem.
Iemesls 2: Autiņbiksītes un ieliktņi tika mazgāti ar ziepēm vai ziepes saturošu veļas pulveri.
Risinājums: Izmazgāt 2-3 reizes autiņbiksītes un ieliktņus ar rekomendējamajiem mazgāšanas līdzekļiem. Var izmantot arī balinātāju, lai likvidētu tauku slāni, kas radās ziepju izmantošanas rezultātā.
Iemesls 3: Tika izmantots krēms, pūderis vai veļas mīkstināšanas kondicionieris.
Risinājums: Neizmantot krēmu, pūderi vai veļas mīkstināšanas kondicionieri.Izmazgāt 2-3 reizes autiņbiksītes un ieliktņus ar rekomendējamajiem mazgāšanas līdzekļiem (ziepes nesaturošiem), vai arī izmantot balinātāju un iemērkt tos uz nakti.
Iemesls 4: Autiņbiksītes tika mazgātas augstā temperatūrā (virs 40 grādiem), gludinātas vai žāvētas uz karsta radiatora. No autiņbiksīšu iekšpuses redzami fiziski iekšējā slāņa bojājumi.
Risinājums: autiņbiksītes ir jānomaina.
Autiņbiksītes sāka nelabi smakot
Iemesls: Pēc autiņbiksīšu lietošanas netiek izskalots urīns vai arī izmantotās autiņbiksītes tiek atstātas ūdenī ilgāku laiku līdz mazgāšanai.